Inżynier Procesu

Nr ref.:IPr/MCAA.2024
Brzeg Dolny
PCC MCAA
Technologia i Inżynieria Chemiczna

Twój profil

  • Wykształcenie wyższe – inżynieria procesów, technologia
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku – min 6 lata – branża chemiczna
  • Znajomość podstaw programów CAD, Office (w szczególności Excel), ASPEN – dodatkowy atut
  • Znajomość podstaw budowy maszyn i– pompy, reaktory, kolumny itp. urządzeń przemysłu chemicznego
  • Znajomość działania urządzeń automatyki procesowej
  • Znajomość metod analitycznych analityka klasyczna, analiza instrumentalna – kontrola analityczna procesu
  • Znajomość chemii – chemia organiczna, chemia nieorganiczna – praca z katalizatorami – metale szlachetne dodatkowy atut
  • Biegłe posługiwanie się dokumentacją techniczną i technologiczną – schematy P&ID, rysunki złożeniowe aparatów, instrukcje ruchowe, instrukcje techniczne urządzeń
  • Umiejętność łączenia i analizowania informacji i danych z różnych dziedzin i źródeł –mechanika – automatyka – chemia – analityka – umiejętność wyciągania wniosków
  • Doświadczenie w optymalizacji procesów produkcyjnych
  • Dociekliwość, ciekawość,
  • Umiejętność współpracy i pracy zespołowej
  • Umiejętność rozwiązywania problemów, ich przewidywania i przeciwdziałania.
  • Komunikatywność – umiejętność prezentowania swoich wniosków w przyswajalny i zrozumiały sposób – współpraca z pracownikami bezpośrednio odpowiedzialnym za nadzór nad instalacją i procesem – mistrzowie, operatorzy, jak i innymi działami – handlowym, logistyki, R&D oraz zarządem
  • Dyspozycyjność – na wypadek wystąpienia awarii, remontów postojowych
  • Znajomość języka angielskiego – min komunikatywna, niemiecki – dodatkowy atut
  • Prawo jazdy kat B

Twoje zadania

  • Samodzielne prowadzenie procesów technologicznych przy produkcji MCAA i ich optymalizacja
  • Nadzór nad procesem technologicznym przy wykorzystaniu najnowszych systemów, reagowanie w przypadku wystąpienia odchyleń
  • Opracowywanie wdrażanie nowych rozwiązań i optymalizacji procesowych
  • Prowadzenie dokumentacji przebiegu procesu
  • Udział w prowadzonych projektach inwestycyjnych

Twoje korzyści

  •  Praca na nowoczesnej instalacji chemicznej
  • Praca w największej grupie chemicznej na Dolnym Śląsku
  • Współpraca i wsparcie doświadczonych specjalistów
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w intensywnie rozwijającej się firmie
  • Atrakcyjny pakiet benefitów (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów, dalszej nauki języka obcego, piknik rodzinny, turnieje sportowe, siłownia na terenie zakładu, możliwość ubezpieczenia grupowego)
  • Przyjazna atmosfera pracy

Wyślij aplikację

PCC MCAA to jednostka biznesowa w Grupie PCC, powołana do realizacji zadania inwestycyjnego, polegającego na uruchomieniu instalacji do produkcji wysokiej jakości kwasu monochlorooctowego (MCAA). Przedsięwzięcie swoją skalą i zaawansowaniem jest jedną z najważniejszych inwestycji polskiego i europejskiego przemysłu chemicznego. Substancja MCAA produkowana na nowoczesnej instalacji w Brzegu Dolnym, znajduje zastosowanie w przemyśle wiertniczym, spożywczym, farmaceutycznym oraz w produkcji agrochemikaliów i tworzyw sztucznych. Skala produkcji oraz jakość produktu, pozwolą na uzyskanie przez Spółkę statusu jednego z czołowych producentów MCAA na świecie.