Kierownik działu bankowości

Nr ref.:KDB/CWB/2024
Brzeg Dolny
CWB Partner
Administracja

  • Minimum 5 letnie doświadczenie w zakresie współpracy z instytucjami finansowymi lub doświadczenie w pracy w bankowości korporacyjnej;
  • Doświadczenie w zarządzaniu, koordynacji i planowaniu pracy zespołu;
  • Umiejętność motywowania podległych pracowników;
  • Znajomość i rozumienie istoty produktów finansowych banków: kredyty, leasingi, pożyczki, transakcje walutowe, karty płatnicze;
  • Wykształcenie wyższe, ekonomiczne;
  • Komunikatywność i otwartość zarówno w kontakcie z instytucjami finansowymi oraz innymi pracownikami;
  • Dobra organizacja pracy oraz skrupulatność i sumienność w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • Dobrze rozwinięte umiejętności analitycznego i logicznego myślenia;
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w tym terminologii z zakresu finansów);
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (głównie MS Excel i MS Word);
  • Znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem.

Twoje zadania

  • Zarządzanie pracą kilkuosobowego zespołu;
  • Nadzór nad pozyskiwaniem nowego finansowania i obsługą już obowiązujących umów;
  • Uczestniczenie w negocjacjach z bankami w celu uzyskania najkorzystniejszej oferty;
  • Współpraca z bankami i innymi instytucjami finansowymi w zakresie obsługi kredytowej spółek w Grupie PCC (w tym: kredyty obrotowe, inwestycyjne, leasing, faktoring);
  • Stałe monitorowanie i nadzór zobowiązań spółek w związku z zawartymi umowami kredytowymi, leasingowymi, pożyczkowymi i innymi (spłaty, weryfikacja i płatności odsetek, obsługa zabezpieczeń, obowiązki dokumentacyjne);
  • Weryfikacja przygotowywanie zestawień i raportów przez podległych pracowników;
  • Dobra znajomość funkcjonujących umów finansowych w dziale i praca z dokumentami;
  • Monitorowanie stanów środków i obrotów na rachunkach bankowych oraz optymalizacja ich wykorzystania;
  • Zapewnienie sprawnej komunikacji z klientem zewnętrznymi i wewnętrznym.

  • Interesująca i rozwojowa praca w największej spółce chemicznej na Dolnym Śląsku o zasięgu międzynarodowym;
  • Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem oraz finansami dużej Grupy Kapitałowej;
  • Możliwość doskonalenia się i rozwijania swoich kompetencji dzięki pracy z doświadczonymi specjalistami;
  • Możliwość dogłębnego poznania szerokiej gamy produktów bankowych i konstrukcji umów;
  • Praca z przyjaznym, kilkuosobowym zespołem;
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w intensywnie rozwijającej się grupie kapitałowej;
  • Pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów, ubezpieczenia grupowego, świadczenia świąteczne).

Wyślij aplikację

Centrum Wspierania Biznesu „Partner” zajmuje się outsourcingiem funkcji finansowych i kadrowych oraz usługami doradczymi. Nasza specjalność to w szczególności: administracja kadrowo – płacowa, consulting finansowy, księgowość, obsługa finansowa, windykacja należności oraz organizacja szkoleń.