Kontroler finansowy

Nr ref.:KF/PCC/2024
Brzeg Dolny
Grupa PCC
Administracja

  • Doświadczenie w pracy o podobnym zakresie obowiązków, najlepiej w firmie produkcyjnej lub w audycie finansowym

  • Bardzo dobra znajomość MS Excel

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (na co dzień praca w środowisku polskim, z potrzebą przygotowywania prezentacji, czytania raportów oraz cyklicznych spotkań w języku angielskim)

  • Doświadczenie w pracy przy analizie dużej ilości danych

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne

  • Wiedza z zakresu controllingu, rachunkowości zarządczej

  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy w środowisku SAP lub Power BI

  • Dobra organizacja pracy oraz komunikatywność (współpraca z wieloma działami w firmie)

  • Dokładność, skrupulatność i umiejętność analitycznego myślenia

Twoje zadania

  • Sporządzanie raportów i analiz finansowych, które pozwolą na podejmowanie świadomych decyzji biznesowych i strategicznych

  • Przygotowywanie prognoz finansowych i budżetów (kontrola ich realizacji, merytoryczna analiza odchyleń proponowanie działań pozwalających na budowanie wartości dodanej) oraz budowanie modeli finansowych

  • Tworzenie i rozwój narzędzi kontroli finansowej oraz raportowania finansowego

  • Zadania cykliczne: zamykanie miesiąca, obliczanie cen transferowych

  • Interesująca praca w dużej organizacji o zasięgu międzynarodowym

  • Praca w systemie hybrydowym

  • Wsparcie zespołu

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Atrakcyjny pakiet socjalny (szkolenia, dofinansowanie karty MultiSport, wczasów, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego w PZU)

  • Dobry dojazd do pracy (35 min pociągiem z Wrocławia-Dworca Głównego lub autobusem pracowniczym)

  • Możliwość ciągłego rozwoju i poszerzania kompetencji: realizacja różnorodnych i ambitnych projektów, szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne. Możliwość rozwoju i kontynuowania ścieżki zawodowej (nowe projekty inwestycyjne na całym świecie)

Wyślij aplikację

Międzynarodowa, zdywersyfikowana, dynamicznie rosnąca: PCC to grupa kapitałowa zorientowana na budowanie wartości. Dysponujemy zdywersyfikowanym portfelem, a nasi klienci reprezentują wiele różnych gałęzi przemysłu, od chemicznego poprzez motoryzacyjny, produkcji dóbr konsumpcyjnych, produkcję mebli, budownictwo, aż po górnictwo. Od ponad dwóch dekad jesteśmy niezawodnym dostawcą surowców i podstawowych chemikaliów dla naszych klientów. W Pionie Chemii konsekwentnie wzmacniamy swoją obecność w segmencie produktów specjalistycznych o wyższej wartości dodanej – przede wszystkim polioli i surfaktantów. Opracowujemy też kompletne rozwiązania systemowe i pakiety technologii. Inwestujemy, by stworzyć podstawy solidnego wzrostu: poprzez rozbudowę instalacji produkcyjnych, jak również przejmując aktywa z potencjałem, przede wszystkim na rynkach wschodzących i w dochodowych niszach rynkowych. Wykorzystujemy przy tym kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz optymalizacji projektów i spółek portfelowych.